niedziela, 18 listopada 2012

Saga Zmierzch : Przed Świtem 2

Cześć. Jak wynika z tytułu, byłam dziś w kinie na filmie ''Saga Zmierzch : Przed Świtem 2''. Przyznam, że jestem zaskoczona. Reżyser dużo zmienił. Przeczytałam książkę i nie przypominam sobie niektórych momentów, ale to nie ważne, bo nowe wątki zostały bardzo dobrze wkomponowane w całość i pasowały jak ulał. :) Szczególnie jedna z końcowych scen. Jaka? Nie zdradzę.


Film w sam sobie jest bardzo dobry. Fajne dialogi, ładnie wykreowani bohaterowie i świetne kostiumy. Jedyne co bym zmieniła to ''sztuczne'' sceny, np. kiedy Bella się budzi i idzie na swoje pierwsze polowanie. Skacze po górach i to wygląda źle, komputerowo. Lekko się zawstydziłam, gdy to zauważyłam i bałam się, że cały film będzie taki. Na szczęście nie był.


Następną rzeczą, którą bym zmieniła to oddalanie kamery, czyli pokazywanie dwóch armii przed bitwą między Cullenami, a Volturi. Bo po kiego pokazywać dwie grupki ludzi, liczące po ok. 30 osób? Rozumiem, jakby było ich 400, no ale 30? Odrobinkę bezsensu. Lubię filmy typu ''Troja'', więc jestem przyzwyczajona do armii liczących kilka tysięcy wojowników, więc ta scena w ''Przed Świtem 2'' wyglądała lekko żenująco, przynajmniej dla mnie.


Śmierć wilczków. Uważam, że nie powinni tego pokazywać. Moje serce ścisnął żal, gdy zobaczyłam jak biedny, bezbronny wilczek spada w przepaść i patrzy na Esme swymi pięknymi, acz błagalnymi oczami, jakby mówił ''żegnaj''. Albo scena, w której jeden z Volturi dusi wilka. Miałam łzę w oku. Ten pisk, który wydobył się z jego gardła, a następnie oczy, w których zgasło życie...Bolesne dla kogoś kto ma psa i ledwo uporał się ze śmiercią poprzedniego.


Wyszło mi coś na obraz krótkiej recenzji. Trudno. Nie mam ochoty nic zmieniać, poprawiać. Musicie zadowolić się tym co jest. Jeszcze tylko napiszę ocenę końcową, bo skoro to recenzja, takowe podsumowanie musi być. Film ogólnie polecam. Nie tylko dla tych, którzy lubią wampiry, Cullenów. Polecam tym, którzy kipią sympatią do niesamowitych zwrotów akcji, a raczej takich...''ale jak to?'' Chętnie wybrałabym się do kina jeszcze raz, ale nie mam takiej możliwości, niestety. Jeśli zaś wy ją macie to korzystajcie, bo film naprawdę ciekawy! :D

2 komentarze:

  1. Recenzja fajna, aczkolwiek znasz moje zdanie na temat zmierzchu i wampirów ogólnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobra recenzja. Uwielbiam wszystkie części, pomimo wielu niedociągnięć film na pewno znajdzie się w mojej czołówce. W porównaniu z pierwszą częścią, a szczególnie z jej jakością - bomba. Pozdrawiam ! :)

    OdpowiedzUsuń